1ο Φεστιβάλ Μαθητικών Ταινιών Camera on

afisa.jpg

Το 1ο Φεστιβάλ Μαθητικών Ταινιών 2015: CAMERA ON πραγματοποιήθηκε από Τετάρτη 18-02-2015 έως Σάββατο 21-02-2015 και ώρα 18:30-21:30 στην Αίθουσα Οδυσσέα Ελύτη του Κοινωνικού Χώρου Ιδρυμάτων Καλοκαιρινού (Μονής Αγκαράθου 9, πίσω από τον Άγιο Δημήτριο). Στο Φεστιβάλ προβλήθηκαν εκατό (100) μαθητικές ταινίες, μεγάλου και μικρού μήκους, ντοκιμαντέρ, σποτ με κοινωνικά μηνύματα κ.ά. που υλοποιήθηκαν στο πλαίσιο σχολικών δράσεων.

Το Φεστιβάλ συνδιοργανώθηκε από το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Δ/θμιας Εκπ/σης Ν. Ηρακλείου, το Κέντρο Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης - Europe Direct Περιφέρειας Κρήτης, σε συνεργασία με τον Κοινωνικό Χώρο Ιδρυμάτων Καλοκαιρινού. Τον συντονισμό του Φεστιβάλ είχε η Αγγελική Ζαχαράτου, Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων Δ/θμιας Εκπ/σης Ν. Ηρακλείου.

Το σχολείο μας συμμετείχε στο φεστιβάλ με ταινίες που είχαν εκπονηθεί σε προηγούμενα χρόνια στα πλαίσια μαθήματος, διαγωνισμού ή προγραμμάτων.

Δείτε την πρόσκληση και το πρόγραμμα προβολής των ταινιών.